Cowork Made in Zakopane

Coworking, czyli wspólna praca osób prowadzących niezależną działalność to znak czasu i zmieniającego się sposobu prowadzenia biznesu. Coraz więcej osób na całym świecie rezygnuje z pracy od 9.00 do 17.00 na rzecz własnej działalności. Takie osoby potrzebują miejsca, które pozwoli na efektywną pracę bez generowania dużych kosztów. Pracujesz w domu, kawiarni lub szukasz małego biura? Coworking to coś dla Ciebie!

Coworking wystrzelił jako zjawisko w 2005 roku, gdy Brad Neuberg założył Citizen Space – miejsce, gdzie każdy mógł wynająć biurko, by przy nim pracować. Ta forma pracy, która powstała jako alternatywa dla siedzenia z komputerem w kawiarni, rozpoczęła boom i wpisała się w zmianę sposobu organizacji pracy na całym świecie.

Na świecie jest kilka tysięcy biur coworkingowych, które już dawno przewyższyły liczebnie inkubatory przedsiębiorczości i innovation centers. Trend dotarł także do Polski, gdzie aktualnie działa ok. 150 miejsc. Są zlokalizowane głównie w dużych miastach: Warszawie, Krakowie i Poznaniu, ale także małe miejscowości otwierają swoje przestrzenie: Nieporęcie, czy Skawina. Daleko nam jednak do Zachodu – na terenie samego Berlina działa ponad 200 biur coworkingowych!

Cowork to nie tylko miejsce do pracy. Cowork to także możliwość poznania ludzi reprezentujących rozmaite branże oraz dodatkowe wsparcie. Cykliczne spotkania, szkolenia z prowadzenia biznesu, konsultacje, pakiet wsparcia w postaci doradztwa księgowego i prawnego… Cowork ma pomóc każdemu kto prowadzi lub dopiero rozpoczyna swoją własną działalność.

Zakopiańska przestrzeń coworkingowa jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, przy ul. Krupówki 4 na I piętrze. W sierpniu planowane jest oficjalne otwarcie, jednak już od czerwca w lokalu pracują zakopiańczycy i turyści, którzy dowiedzieli się o miejscu. Projekt jest tworzony przez Lokalną Organizację Turystyczną Made in Zakopane.

Więcej informacji: www.madeinzakopane.pl

Autor(ka):