Gwarno, rojno, radośnie i do syta!

Restauracja Gwarno u podnóża Gubałówki – gwarna atmosfera przepełniona duchem Tatr.

Do syta!

W Zakopanem jest wiele restauracji, ale tylko w Gwarno można znaleźć wyjątkowy smak, którego sekretem jest połączenie podhalańskiej kuchni z nutą piwa warzonego w Browarze pod Gubałówką. Wysokiej jakości dania, przygotowywane z lokalnych składników, są prawdziwą ucztą dla poszukiwaczy dobrego smaku.

Na początek należy spróbować tradycyjnych góralskich moskoli z wędzonym pstrągiem, kwaśną śmietaną i aromatyczną pieczarką portobello, aby potem kulinarną przygodę z kuchnią regionalną kontynuować z kwaśnicą, pełną smaku i aromatu, podawaną z żeberkiem i lokalnymi ziemniakami. To unikalny charakter i wyjątkowy smak Podhala. Pozycja obowiązkowa! Na miłośników tradycyjnej polskiej kuchni czeka solidna porcja golonko duszonego w piwie z Browaru pod Gubałówką. Właściwie przyrządzona i idealnie doprawiona potrawa dostarcza kulinarnych rozkoszy z każdym kęsem.

Na straży najwyższej jakości serwowanych dań stoi Sebastian Krauzowicz, nie tylko góral z krwi i kości, ale również artysta w kuchni.

Jego charyzma i znajomość regionalnej kuchni zaprowadziły go Restauracji Gwarno pod samą Gubałówką, gdzie każdego dnia dostarcza na stół najlepsze produkty ziemi. W jego autorskim menu świetny posiłek to nie tylko taki, który po prostu Cię syci. W Gwarno świetny posiłek to podróż, która przywraca Cię do źródeł przyjemności, o których mogłeś zapomnieć i zabiera do miejsc, w których wcześniej nie byłeś.

Gwarno, rojno i radośnie!

Plac u podnóża dolnej stacji Polskich Kolei Linowych stał się na mapie Zakopanego nowym centrum życia oferującym atrakcje zarówno dla mieszkańców jak również turystów. Poprzez staranne zagospodarowanie tarasu przed Restauracją Gwarno, teraz każdy może cieszyć się relaksem z widokiem na Giewont. Restauracja stała się również przestrzenią kulturową, która integruje lokalną społeczność i przyciąga rzesze turystów poprzez organizację wydarzeń zarówno sportowych takich jak TATRAFEST jak również komercyjnych- Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2024.

Z duchem Tatr!

Wpisana w krajobraz architektura Gwarno została zainspirowana dolnym budynkiem kasowym pod Gubałówką, zaprojektowanym w latach 30 XX wieku, a dzięki starannie zaprojektowanym wnętrzom inspirowanym regionalnymi materiałami i stylem górskim, Goście mogą cieszyć się nie tylko smakiem, ale także atmosferą tego wyjątkowego miejsca.

Nie wierzcie nam na słowo!

Sprawdźcie sami, odwiedzając Gwarno pod Gubałówką.

Autor(ka):