Hrubo Watra dla Moniki!

Hrubo Watra to charytatywny festiwal outdoorowy, organizowany po raz kolejny przez przyjaciół dla przyjaciół. Odbędzie się 4 czerwca, pod sceną plenerową w Kościelisku (w razie słabszej pogody w Domu Ludowym).

Impreza startuje o 14.00. Będzie ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, warkoczyki, loteria z fantami i koncerty na scenie, a około 18.00 licytacja głównych fantów – a na Hrubej Watrze co roku można znaleźć fanty cenne i wielce wyjątkowe!

Monika jest młodą dziewczyną, rodowitą góralką, mieszka w Zakopanem. Walczy z guzem (glejakiem) w lewej półkuli mózgu. Wszystko zaczęło się nagle pod koniec sierpnia 2022 roku, kiedy Monika podczas podróży tramwajem doznała ataku, objawami przypominającego padaczkę. Na początku września przeszła bardzo poważną i niebezpieczną operację usunięcia guza. Po pierwszym zabiegu stan Moniki stale się pogarszał – guz odrósł. W tym momencie najlepszym rozwiązaniem jest możliwość dalszego leczenia za granicą – w Niemczech, gdzie znajduje się specjalistyczna klinika onkologiczna zajmująca się immunoterapią raka. Niestety leczenie to nie jest refundowane i bardzo kosztowne – rodzina nie jest w stanie sama uratować Moniki. Dlatego rozpalamy Hrubą Watrę i pomagamy! Do zobaczenia w Kościelisku!

Grupa stworzona na potrzeby zbiórki pieniędzy na leczenie Moniki: tutaj

Wpłaty można kierować:

Fundacja Karola Stopki

Nowe Bystre 119, 34-521 Ząb

Nr konta: 12 1240 5165 1111 0010 6691 0401

z dopiskiem „dla Moniki Gąsienicy Marcinkowskiej”