Teraz Czytasz
Koncert kameralny
04 kwietnia 2023

Koncert kameralny

Iga Kaczmarczyk

We wtorek, 4 kwietnia o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem odbędzie się koncert kameralny – w programie duety skrzypcowe Dawida Lubowicza, który otrzymał nagrodę na międzynarodowym konkursie Crossover Composition Award w Mannnheim.

Dawid Lubowicz – skrzypek, kompozytor, aranżer, wszechstronnie wykształcony zakopiańczyk. Absolwent klasy skrzypiec klasycznych prof. Konstantego A. Kulki na Akademii Muzycznej w Warszawie oraz skrzypiec jazzowych dr. Henryka Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat III Nagrody oraz nagrody specjalnej Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Z. Seiferta. Na stałe związany z zespołami Atom String Quartet oraz Bester Quartet z którymi koncertował  w wielu krajach. Nagrał kilkadziesiąt płyt z różnymi formacjami muzycznymi w tym 3 autorskie. Jako kompozytor współpracuje z kilkoma Teatrami Muzycznymi.

Christian Danowicz urodzony w Buenos Aires skrzypek,aranżer, koncertmistrz NFM Orkiestry Leopoldinum we Wrocławiu, z którą regularnie występuje również jako solista i dyrygent. Absolwent klasy skrzypiec barokowych i współczesnych prof. Gillesa Colliarda w Conservatoire á rayonnement régional de Toulouse, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Julii i Krzysztofa Jakowiczów oraz dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Antoniego Wita i prof. Tomasza Bugaja. Laureat III nagrody  na IV międzynarodowym konkursie im. T. Wrońskiego na Skrzypce Solo, a także I nagrody na Konkursie Muzyki kameralnej w ramach Duxbury Music Festiwal w USA. Występował w wielu krajach jako solista i kameralista.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry