Teraz Czytasz
Kraina Światła na Gubałówce

Kraina Światła na Gubałówce

Iga Kaczmarczyk
Kraina światła

Oświetlone i iskrzące się trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr – to wszystko czeka już na Was na Gubałówce. Zima zbliża się wielkimi krokami, a magiczna Kraina Światła staje się najjaśniejszym punktem widokowym w Polsce.

Do Krainy Światła będzie można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń będzie czekać na  odwiedzających ośrodek na szczycie wzniesienia.

Czekają tam wyjątkowe rzeźby świetlne inspirowane między innymi tatrzańską przyrodą i podhalańskim folklorem: kozice, świstaki, lisy, jelenia rodzina, ale też biały miś z Krupówek czy gazda i gaździna w odświętnych strojach.  Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyska blaskiem miliona ekologicznych, ledowych żarówek. Magicznego uroku jak co roku dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje.

Wyjazd koleją linową PKL na szczyt, który jest jedną z głównych atrakcji Zakopanego, i spędzenie magicznego popołudnia, czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

Kolej terenowa na Gubałówkę od 29 listopada do 15 grudnia będzie przechodzić przegląd techniczny. W okresie przestoju kolei Kraina Światła będzie czynna – PKL dla osób planujących zobaczyć wieczorem rozświetlony park zapraszają do skorzystania z alternatywnego transportu zastępczego. Pod budynkiem stacji dolnej czekać będą busy dowożące chętnych by przenieść się do Krainy Światła. Do Waszej dyspozycji jest także szlak pieszy – na zejście warto jednak zabrać ze sobą latarki lub czołówki.

Zobacz Też
Człapówki - sztuka online Teatru Witkacy w Zakopanem

Godziny otwarcia kolei oraz cennik biletów sprawdzicie tutaj.

Krainę Światła na Gubałówce można podziwiać codziennie od godz 16:00 w godzinach pracy kolei. W dniach 19.11.2021 – 21.11.2021 oraz 26.11.2021 do 28.11.2021 –  od godziny 16.00 do 20.00. Pozostałe dni listopada czynna w godzinach 16.00 – 18.00.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry