Mój dziadek w Bugatti. Wyścig tatrzański do Morskiego Oka

„Byliśmy świadkami przy Morskim Oku najwspanialszego wyścigu samochodowego ze wszystkich dotychczasowych organizowanych w Polsce”

„Mój dziadek w Bugatti” to krótkometrażowy film dokumentalny Szymona Żebrowskiego i Antonine Films o przedwojennych wyścigach górskich. Premiera już w ten czwartek, 26 sierpnia o 17.00 w Hotelu Aries w Zakopanem. Będzie jej towarzyszył wernisaż tematycznych prac autorstwa Ewy Marii Romaniak ilustrujących to niesamowite wydarzenie. Podczas premiery wystąpi pianista i kompozytor Kuba Płużek.

Jeśli nie dacie rady być na miejscu, wydarzenie będzie także transmitowane na żywo on-line pod linkiem: https://fb.me/e/11FO8yEXU.

Wyścig Tatrzański to samochodowo-motocyklowy wyścig górski organizowany corocznie w sierpniu w latach 1927–1931 przez Krakowski Klub Automobilowy, na odcinku drogi Łysa Polana – Morskie Oko. Niewiarygodne, prawda?


W tych niesamowitych, przedwojennych zawodach brali udział znakomici kierowcy rajdowi, a samochody Bugatti uzyskiwały swoje pierwsze rekordy prędkości w Polsce. W wyścigu tatrzańskim samochody i motocykle startowały pojedynczo w ustalonej kolejności. Przy mecie zbudowano trybuny na 500 osób! Służba łączności podawała na trybuny, skąd widoczny był tylko końcowy odcinek trasy informacje o przejeździe zawodników przez punkty kontrolne.

Z pewnością jest to film jakiego jeszcze nie było!

Autor(ka):