Najbardziej instagramowe miejsca w Zakopanem

Ten trend robi się coraz popularniejszy i miasta prześcigają się w pomysłach, aby stworzyć miejsce, które przyciągnie turystów i zagwarantuje publikacje w Internecie. Zakopane ma tę przewagę, że całe jest instagramowe! Wybrałam dla ciebie te miejsca, które wzbogacą Twoją galerię o piękne ujęcia!

Napis „Zakopane”

Całkowicie darmowy, drewniany napis „Zakopane” znajduje się na Górnej Równi Krupowej przy ulicy Kościuszki. Tło napisu stanowi Giewont. Zrobienie sobie z nim kreatywnego zdjęcia to absolutny „must have” Twojego wyjazdu. Miejsce to znajduje się w środku Zakopanego, dojdziesz do niego z każdego miejsca i naprawdę trudno przeoczyć napis.

Kasprowy Wierch

Największym plusem Kasprowego Wierchu w Tatrach, oprócz oczywiście widoków, jest fakt, że możesz na niego wjechać kolejką linową. To duże udogodnienie dla wszystkich, którzy nie chodzą po górach (obojętnie z jakiego powodu). Kasprowy to jeden z moich ulubionych szczytów. Przecież widoki tutaj zapierają dech w piersiach, a zdjęcia zrobią furorę!

Hala Gąsienicowa

Owszem, na Halę Gąsienicową musisz dojść spory kawałek, aczkolwiek nie pożałujesz. Nie znam osoby, która by nie miała zdjęcia z szałasami i kwitnącą tutaj końcem lata wierzbówką kiprzycą. To jedno z tych miejsc w Tatrach, w których, jak chcesz mieć piękną, instagramową fotę, to musisz tu doczłapać. Przynajmniej nie będziesz żałował spaceru, bo gwarantuje ci, że zdjęcia będziesz miał pierwsza klasa!

Nosal

Zdjęcie na tle Giewontu i panorama na Zakopane? Proszę bardzo! Nosal to jedno z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych dostępnych miejsc w Tatrach, na które wjedziesz bez większego wysiłku. Widoki zapierają dech w piersiach, a widoki przed zachodem słońca są tu niepowtarzalne.

Szałasy pasterskie w Jurgowie.

Żeby do nich się dostać, musisz wyjechać z Zakopanego, jednak nadal znajdujesz się na pięknym Podtatrzu. To właśnie tam, w Jurgowie, na polanach u podnóża gór znajdują się stare szałasy pasterskie. To jedno z bardziej malowniczych miejsc, zwłaszcza do sesji zdjęciowych, z piękną historią wypasu owiec w tle.

Szymkówka

Skoro już na „wyjazdach” jesteśmy, zatrzymaj się koniecznie przy karczmie Szymkówka w Bukowinie Tatrzańskiej. Przed Tobą pojawi się jedna z najpiękniejszych panoram Tatr, które zrobisz telefonem!


Mogłabym tak wymieniać tak bez końca. Październik to najlepszy miesiąc na wybranie się na zdjęcia w te miejsca. Pokaż nam swoje instagramowe zdjęcia zrobione w Zakopanem i koniecznie oznacz profil ZAKOPLAN na Instagramie!

Anna Grzesiak, autorka bloga abite.pl

Fot. Zakopane.pl