Noc Muzeów w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Tatrzański Park Narodowy zaprasza 20 maja wieczorem do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, przy ulicy Chałubińskiego 42a, gdzie odbędzie się zwiedzanie wystawy przyrodniczej, będą gry i zabawy oraz opowieści przy ognisku!

Jaki jest plan wieczoru?

  • 18.00 – 24.00 Zwiedzanie wystawy poświęconej przyrodzie Tatr w CEPie. Grupy będą wpuszczane co 30 minut (ostatnie wejście o 23:00).
  • 18:00 – 24:00 Zwiedzanie Sali Odkryć interaktywnej wystawy edukacyjne w CEP. Grupy (maks. 25 osób) będą wpuszczane co godzinę (ostatnie wejście o 23:00)
  • 20:00 – 21:30 Przyrodnicze gry i zabawy terenowe w Ogrodzie CEP.
  • 22:00 Jan Krzeptowski-Sabała będzie snuł opowieść przy ognisku o sekretach nocnego życia mieszkańców Tatr.
  • Wstęp bezpłatny. Uwaga! W razie niepogody spotkanie przy ognisku zostanie przeniesione do budynku CEP.

Jeśli nie zdążycie odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej w Noc Muzeów, możecie odwiedzić je w innym terminie – na spacer edukacyjny (około 1h). Jego pierwszym punktem jest największa w Polsce makieta Tatr – prezentacji, która jest na niej wyświetlana, towarzyszy komentarz lektora. Kolejnym etapem spaceru są bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę, jaskinie i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Uzupełnieniem ekspozycji są filmy przyrodnicze, które pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. Projekcje filmów odbywają się w nowo wybudowanych salach kinowych. Nie są to jednak zwykłe projekcje. Jedna z sal kinowych, w której użyta jest technologia 3D, zapewnia dodatkowe wrażenia – podmuchy „wiatru” czy gwałtowne ruchy fotela.Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN znajduje się w Zakopanem przy ulicy Chałubińskiego 42a (rondo kuźnickie). Na co dzień jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 08.00-15.00 (ostatnie wejście o 14.00). Wstęp do Centrum jest bezpłatny, konieczne jest jedynie wcześniejsze zarezerwowanie bezpłatnej wejściówki na stronie: biletcep.tpn.pl. Płatne bilety obowiązują jedynie do Sali Odkryć w CEP TPN i są także do kupienia na powyższej stronie.

Macie pytania? Centrum Edukacji Przyrodniczej: (+48) 18 20 23 312, cep@tpn.pl

Autor(ka):