10 czerwca Towarzystwo Opieki nad Zabytkami — Oddział Podhalański zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Swego nie znacie, cudze chwalicie”. Tym razem bohaterką będzie Willa Cicha, jeden z tych zakopiańskich adresów, obok których łatwo przejść zbyt szybko — a które w rzeczywistości prowadzą prosto do najciekawszych rozdziałów historii miasta.

O historii Willi Cichej, jej słynnych gościach i miejscu w zakopiańskiej topografii przeczytasz w naszym profilu: Willa Cicha — dawna Sobczakówka.

Cykl „Swego nie znacie, cudze chwalicie” właśnie na takie miejsca zwraca uwagę: mniej oczywiste, czasem mijane po drodze, a jednak niezwykle ważne dla zrozumienia lokalnej tożsamości. To propozycja dla osób, które chcą poznać Zakopane nie tylko przez szlaki, Krupówki i pocztówkowe widoki, ale także przez domy, biografie i mikrohistorie.

🗓️ 10 czerwca 2026 r. (środa), godz. 17:00
📍 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara, ul. Kościeliska 35, Zakopane