Zakopane ma swój własny skipass

Dzięki staraniom Stacji Narciarskich Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów, Zakopane będzie miało swój pierwszy w historii wspólny skipass – jedną kartę pozwalającą na korzystanie z wielu wyciągów i kolei. Uroczyste podpisanie umowy inaugurującej odbyło się 20 września na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Góral Skipass to karnet czasowy, z którego można korzystać na 4 Stacjach Narciarskich: Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Suchem i Witowie. Bilet można będzie nabyć online, w specjalnym biletomacie w centrum miasta lub w jednym z wyznaczonych punktów. Dzięki temu narciarze i snowboardziści będą mogli jeździć w ciągu jednego dnia na kilku stacjach, nie tracą czasu na stanie w kolejkach.

Zakopane ma swój własny skipass

Góral Skipass to więcej niż nowoczesny bilet. To przedsięwzięcie, które ma na celu udoskonalenie doświadczenia z pobytu na Podhalu. Na jego użytkowników czekają specjalne promocje, pakiety i aktualne informacje o wydarzeniach. Wszystko po to, aby goście spędzający pod Tatrami urlop mogli łatwo i przyjemnie zaplanować swój czas przed, w trakcie i po dniu spędzonym na stoku, wykorzystując w pełni wszystko co oferuje region.

Góral Skipass będzie dostępny w najbliższym sezonie zimowym. Sprzedaż online biletów rusza już od listopada.

Aktualne informacje znajdą się na stronie:
www.goralskipass.com

Góral Skipass to projekt zainicjowany przez 4 podhalańskie stacje narciarskie: Harendę, Polanę Szymoszkową, Suche i Witów.

logo harenda

Harenda to jeden z najbardziej wymagających stoków w okolicach Zakopanego, jego trasami zachwyceni będą więc najbardziej wytrawni narciarze. Stacja oferuje kolej krzesełkową oraz wyciągi orczykowe o zróżnicowanej długości. Harenda to także doskonale przygotowana trasa biegowa i profesjonalna szkoła narciarska z taśmowym przenośnikiem dla najmłodszych. Zmęczeni jazdą goście Harendy mogą zmienić narty na łyżwy i spróbować swoich sił na lodowisku lub wybrać wypoczynek w karczmie regionalnej.
Więcej informacji: www.harendazakopane.pl

logo polana szymoszkowa

Polana Szymoszkowa znajduje się blisko centrum Zakopanego. Słynie z malowniczych widoków na panoramę Tatr i Zakopanego. Wprawni narciarze i snowboardziści chętnie skorzystają z kolei biegnącej na szczyt Gubałówki. Mniejsza kolej to propozycja optymalna dla początkujących adeptów sportów zimowych. Przy dolnej stacji znajduje się KidsPark Szymoszkowa, w którym najmłodsi oddają swoje pierwsze szusy. Latem na Szymoszkową ściągają fani tatrzańskiego plażowania, korzystający z sezonowego kąpieliska geotermalnego.
Więcej informacji: www.szymoszkowa.pl

logo suche

Nowopowstała stacja narciarska w Suchem jest ulokowana nieco na uboczu i otoczona zjawiskowym świerkowym lasem – z pewnością przypadnie do gusty tym amatorom białego szaleństwa, którzy lubią szusować w kameralnych warunkach. Dzięki nowoczesnej kolei krzesełkowej oraz kilku wyciągom orczykowym, a także zróżnicowanemu nachyleniu i doskonałemu systemowi sztucznego naśnieżania, stok zapewnia warunki optymalne dla każdego narciarza czy snowboardzisty, niezależnie od umiejętności. Na szczycie wzniesienia znajduje się doskonale przygotowana trasa biegowa, a u jego podnóża – restauracja słynąca z wyśmienitej kuchni regionalnej.
Więcej informacji: www.skisuche.com

logo witowski

Witów to wybór idealny dla rodzin z dziećmi oraz dla grup, których członkowie mają zróżnicowane doświadczenia narciarskie – od zerowych do zaawansowanych. Na stoku działa Szkoła Jagny, w której pod okiem instruktorów wyszkolonych przez mistrzynię olimpijską Jagnę Marczułajtis można szlifować swoje umiejętności na jednej lub dwóch deskach. Amatorzy mocniejszych wrażeń będą zachwyceni Snow Parkiem z licznymi skoczniami i przeszkodami. Walorem stacji jest też zróżnicowana oferta gastronomiczna – ciepłym posiłkiem lub aromatycznym trunkiem rozgrzejemy się nie tylko na dole, ale także na szczycie stoku.
Więcej informacji: www.witow-ski.pl

Autor(ka):