Zawody o Wielkanocne Jajo (odwołane)

Nie ma chyba bardziej malowniczej imprezy pod Tatrami niż zawody „O Wielkanocne Jajo” im. Krystyny Behounek. W lany poniedziałek na Kalatówkach ponownie odbędą się zawody na starym sprzęcie narciarskim! Nowością są zapisy online – w tym roku zawodnicy muszą zarejestrować się na stronie internetowej kalatówkowego schroniska do 24 marca.


Aktualizacja 31.03.2024: Szanowni Państwo, Zawodnicy i Kibice! Ze względu na prognozowany bardzo silny wiatr, zagrażający bezpieczeństwu Zawodników i Kibiców, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu Zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo”. Musimy pamiętać, że zawsze to natura ma ostatnie słowo a bezpieczeństwo nas wszystkich
jest sprawa najważniejszą.

Wszystkim  Zawodnikom zapisanym na Zawody zwrócimy wpłacone wpisowe na konto.

Od samego rana w kierunku Hotelu Górskiego PTTK na Kalatówkach z ciężkimi, drewnianymi nartami na ramieniu będą zdążać zawodnicy i zawodniczki. Nie sposób ich pomylić: wyglądają, jakby zostali przeniesieni w czasie. Niektórzy paradują w eleganckich strojach wprost z żurnala mody przedwojennej, inni przypominają pionierów sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Warunek konieczny dla wszystkich: drewniane narty, klasyczne wiązania, skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Zawody o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach 9

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach. Pierwsza to jazda stylowa – tu oceniana jest przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy telemarkiem na drewnianych nartach. A że ciężkie i długie drewniane narty zazwyczaj nie chcą się słuchać, co rusz można podziwiać spektakularne upadki. Druga konkurencja to jazda na czas. Wszystko odbywa się na wyjątkowo klimatycznym stoku narciarskim w Suchym Żlebie.

Zawody są kontynuacją bogatej tradycji narciarskiej Kalatówek. To właśnie tu w 1910 r. powstał pierwszy w polskich Tatrach ośrodek narciarski. Odbywały się tu kursy narciarskie, organizowano zawody w zjazdach, slalomach a nawet skokach.

Zawody o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach 3

PROGRAM

9:30-11:00 Odbiór pakietów startowych i numerów w Biurze Zawodów

10:00-12:00 Prezentacja zawodników wraz z oceną stroju i sprzętu narciarskiego

12:00-14:00 Zawody: jazda stylowa oraz jazda na czas

ok. 14:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Zawodnicy! W tym roku zapisy są możliwe tylko online od 1 do 24 marca na kalatowki.pl. Kontakt : 608 326 030, biuro@kalatowki.pl

Autor(ka):