73. Tour de Pologne

16 – 20 lipca
Bukowina Tatrzańska, Zakopane

Kolarze biorący udział w Tour de Pologne na stałe wpisali się w wakacyjny krajobraz Podhala. Tym bardziej nie mogłoby ich zabraknąć w tym roku, gdy wyścig wiedzie Szlakami Historii. W drugiej połowie lipca zmierzą się z tyleż pięknymi, co wymagającymi a niekiedy podstępnymi trasami na Podtatrzu, by finiszować kolejno w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej.

Choć od przeprowadzenia pierwszego wyścigu mija w tym roku 88 lat – jego idea nie zmieniła się. Barwny peleton, już nie tyle narodowy, co skupiający elitę światowego kolarstwa, nadal odwiedza miasta, miasteczka i wsie rozsypane po całej Polsce, budząc emocje i zarażając pasją do aktywnego trybu życia.

Cykliści na Podhalu pojawią się aż dwa razy, przy czym nie będzie to ten sam peleton! 16 lipca pod Wielką Krokwią rozstrzygną się losy piątego etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour, rozpoczętego w Wieliczce. A już trzy dni później, 19 lipca, ze stolicy Tatr wystartuje pierwszy etap Tour de Pologne Women.
Także Bukowina Tatrzańska będzie stanowiła scenerię zmagań obu peletonów. Królewski etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour, w którym do zdobycia jest aż 15 premii górskich, rozegra się 18 lipca. Natomiast 20 lipca to właśnie Bukowina Tatrzańska będzie miejscem, w którym poznamy pierwszą w historii zwyciężczynię Tour de Pologne Women.

Autor(ka):