Odtwórz film na temat Zakoplan-przewodnik-po-Zakopanem

Czytasz Zakoplan? Wesprzyj nasza pracę!

Zakoplan ukazuje się od 2004 roku, wcześniej pod nazwą „Infogram”. Co miesiąc zbieramy dla Was w jednym miejscu najciekawsze wydarzenia i atrakcje, aby możliwie najlepiej wykorzystać czas na Podhalu. Jeśli często sięgasz naszą pracę, będziemy wdzięczni za Twoje wsparcie – nawet symboliczne!

Od 2004 roku pomagamy odkrywać Podhale

Pierwszy numer Infogramu, bo tak wcześniej nazywał się Zakoplan, ukazał się w 2004 roku. Jego wydawcą była Grażyna Mróz, zakopiańska dziennikarka, wieloletnia sekretarz redakcji Tygodnika Podhalańskiego.

Infogram wypełniał lukę na rynku lokalnej prasy, informując o atrakcjach i wydarzeniach Podhala w formie kolportowanego bezpłatnie drukowanego informatora o poręcznym formacie.

Czytelnicy docenili merytoryczne przygotowanie i wysoką jakość wykonania. Szczególnie spodobał się kalendarz wydarzeń, który stanowił kompendium wiedzy o wydarzeniach i wystawach.

Wydanych zostało 10 numerów. Grażyna Mróz po ciężkiej chorobie zmarła w listopadzie 2005. Tu pisał o niej lokalny portal Watra.pl.

Twój przewodnik po Zakopanem

W czerwcu 2013 roku logo zostało zmodernizowane, dostosowane do lepszej ekspozycji w mediach cyfrowych. Po wielu mniejszych zmianach, w kwietniu 2021 przyszedł czas na większe – zmianę nazwy na Zakoplan.

Zakoplan to największy pod względem zasięgu bezpłatny magazyn kulturalno-turystyczny o Zakopanem i Podhalu. Co miesiąc ukazuje się 10 000 egzemplarzy drukowanego magazynu kolportowanego w około 350 punktach na terenie Podhala.

Stronę internetową odwiedza około 70 tyś. użytkowników, aplikacje są zainstalowane na ponad 30 tyś. urządzeniach, a media społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter i Pinterest docierają do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników.

Staramy się, aby nasze treści były coraz lepsze. Współpracujemy z organizatorami wydarzeń, artystami i lokalnymi autorami, aby informować o najciekawszych wydarzeniach, doradzać jak najlepiej skorzystać z górskich szlaków, co zjeść podczas pobytu i jak spędzić czas wolny. Z naszych treści korzystają zarówno mieszkańcy Podhala jak i turyści. Jeśli także nas czytasz, rozważ wsparcie naszej pracy.

W serwisie Patronite.pl/zakoplan znajdziesz informacje jak pomóc nam rozwijać Zakoplan i tworzyć dla Ciebie lepsze treści. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli jeszcze lepiej dbać o to, aby każdy znalazł na Podhalu wyjątkowe doświadczenia podczas swojego pobytu. Dziękujemy!

Nasi autorzy