Hrubo Watra dla Jaśka Ślusarczyka

Hrubo Watra to charytatywny festiwal outdoorowy, organizowany po raz kolejny przez przyjaciół dla przyjaciół. Odbędzie się 6 września, 11:00, na Polanie Biały Potok (przy wlocie do Doliny Lejowej)

Wspinaczka, zjazdy tyrolką, zorbing, warsztaty kreatywne i kulinarne dla dzieci, quady, elektryczne motory, zumba, wspólne ognisko i koncert-niespodzianka – takie atrakcje będą czekały na uczestników tegorocznej Watry, która zapłonie silnym płomieniem w szczytnym celu.

Hrubo Watra po raz pierwszy zapłonęła w sierpniu ubiegłego roku, aby pomóc Szymkowi Klimkowi, który zmaga się z trudną rehabilitacją po usunięciu guza mózgu. Tym razem na Polanie Biały Potok można będzie dorzucić do symbolicznego ognia dla Jaśka Ślusarczyka. Chłopiec urodził się z wirusem cytomegalii, zmaga się także z obniżonym napięciem mięśniowym, encefalopatią oraz opóźnieniem psychoruchowym. Mimo swojej niepełnosprawności chłopiec jest pogodny i dzielnie się rehabilituje. Na drodze do kolejnych postępów stają mu jednak względy materialne, czyli środki finansowe na dalsze leczenie.

Jeśli chcesz pomóc Jaśkowi, a przy okazji miło spędzić czas, zapisz w kalendarzu Hrubą Watrę!

Autor(ka):