Jazz Camping Kalatówki 2023

Końcem września, na Kalatówkach ponownie rozbrzmi świetny jazz. Będzie to już 27. edycja kultowego festiwalu, który zawsze przyciąga w Tatry prawdziwych melomanów.

Czołowi polscy muzycy, śmietanka polskich jazzmanów, rok rocznie spotykają się w tym niezwykle klimatycznym miejscu, jakim jest hotel górski na Kalatówkach. Otoczeni górami i lasami, z dala od hałasu miasta, tworzą niezwykłą muzykę.

jazz-camping-kalatowki-5

Spotkania jazzowe odbyły się w tym miejscu po raz pierwszy już w latach 1959–1960. Reaktywowane zostały w 1997 roku,  gdy w schronisku po niemal 40-letniej przerwie ponownie zabrzmiał jazz. I to jaki jazz! W Tatrach spotkali się czołowi polscy muzycy, by przez kilka dni wspólnie grać, dyskutować, podziwiać piękno otaczającej ich natury. Zbigniew Namysłowski, zmarły 7 lutego 2022 wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu, stwierdził kiedyś: „Góry i jazz doskonale do siebie pasują” – a był uczestnikiem wszystkich Campingów od 1959 roku począwszy.

To drugi rok, kiedy dyrektorami artystycznymi wydarzenia są dzieci saksofonisty jazzowego – Mary Rumi i Jacek Namysłowski, we współpracy z dyrektorką Hotelu Górskiego Kalatówki – Martą Łukaszczyk. Stałymi punktami festiwalowego programu są wieczorne jam sessions z udziałem zaproszonych muzyków. Wielkim powodzeniem rok rocznie cieszy się wspólny wieczór jazzmanów i górali.

PROGRAM

• Poniedziałek (25 września) 20:00 – Inauguracyjne jam session

• Wtorek (26 września) 20:00 – Jazz i Górale

• Środa (27 września) 20:00 – Jam session

• Czwartek (28 września) 20:00 – „W to mi graj” – koncert pamięci Zbigniewa Namysłowskiego

• Piątek (29 września) 20:00 – Jam session

• Sobota (30 września) 20:00 – Koncert finałowy

Od 15 września będzie możliwość kupienia wejściówek oraz biletów online na www.kalatowki.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu: (+48) 608 326 030. Organizatorem XXVII edycji Jazz Camping Kalatówki jest Stowarzyszenie Kalatówki Art oraz Hotel Górski Kalatówki. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopanego.

Autor(ka):