Kino letnie w Zakopanem

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane powraca z najlepszymi filmami pod Giewont! Przez całe wakacje, codziennie, na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, będą odbywały się bezpłatne projekcje filmowe na świeżym powietrzu. W lipcu seanse w Zakopanem startują o 21.30.

Festiwal jest wyrazem pasji i zachwytu nad kinem, które zmienia świat i czyni nas lepszymi. To właśnie na tym zadaniu koncentruje się tegoroczna edycja festiwalu, który z powodzeniem dołącza do grona światowych imprez filmowych realizowanych pod hasłem #WeLoveCinema.

REPERTUAR NA LIPIEC

01.07. czwartek: Home – S.O.S. Ziemia!

02.07. piątek: Sherlock Holmes

03.07. sobota: Sekretne życie zwierzaków domowych

04.07. niedziela: Mustang

05.07. poniedziałek: Sing

06.07. wtorek: Witajcie w Norwegii

07.07. środa: Parasite

08.07. czwartek: Były sobie człowieki

09.07. piątek: Dziewczyna z pociągu

10.07. sobota: Palm Springs

11.07. niedziela: Maria Skłodowska-Curie

12.07. poniedziałek: Skandal. Ewenement Molesty

13.07. wtorek: Matthias i Maxime

14.07. środa: Joker

15.07. czwartek: Polarny Rok

16.07. piątek: Tajemniczy Ogród

17.07. sobota: Dżentelmeni

18.07. niedziela: Portret kobiety w ogniu

19.07. poniedziałek: Vox Lux

20.07. wtorek: Imigrantka

21.07. środa: Zimna wojna

22.07. czwartek: Lorax

23.07. piątek: Był sobie pies 2

24.07. sobota: Włoskie wakacje

25.07. niedziela: Proxima

26.07. poniedziałek: Trolle

27.07. wtorek: Kafarnaum

28.07. środa: Gorący temat

29.07. czwartek: Kobieta idzie na wojnę

30.07. piątek: Sherlock Holmes: Gra Cieni

31.07. sobota: Na noże

Plenerowe kino letnie w Zakopanem

Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których trzy – wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas i poruszają tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju:

Poniedziałki: Siła Muzyki – zobaczymy filmy o tematyce muzycznej, w tym wyjątkowy dokument „Skandal. Ewenement Molesty” o początkach polskiej sceny hip-hopowej, rozśpiewany „La La Land”, biograficzną „Whitney” i głośne „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.

Wtorki: Otwarci na świat, kiedy na ekranie pojawią się filmy, zwracające uwagę na 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Mniej nierówności, w tym najnowszy film złotego dziecka światowego kina Xaviera Dolana „Mathias i Maxime”, a także obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych, pełen drobnych gestów współczucia i miłości „Kafarnaum”.

Oscarowe środy stały się tradycją festiwalu – zobaczymy m.in. „Parasite”, który wywrócił do góry nogami światową kinematografię oraz słynnego „Jokera” Todda Phillipsa z oscarową rolą Joaquina Phoenixa, a także nominowaną do najważniejszej nagrody filmowej „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego ze wspaniałymi rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota, Agaty Kuleszy i Borysa Szyca.

Czwartki: Świat Cię potrzebuje czyli filmy wspierające działania w dziedzinie klimatu. Cykl rozpoczyna „Home – S.O.S. Ziemia!”, a dopełnia brutalnie szczera „Kraina miodu” pokazująca bezmyślną eksploatację natury przez człowieka oraz „Lorax” – propozycja dla całej rodziny, zbudowana wokół marzenia znalezienia prawdziwego drzewa w świecie, w którym wszystkie lasy zostały wycięte.

Piątki ze Storytel: na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Tajemniczy ogród” Marca Mundena z Colinem Firthem, „Dziewczyna z pociągu” Tate Taylor i dwa filmy Guya Ritchiego o najsłynniejszym detektywie świata „Sherlocku Holmesie”.

W soboty królują komedie, a wśród nich sensacja ostatniego sezonu „Palm Springs”, zwariowana, brawurowa komedia w reżyserii Guya Ritchiego „Dżentelmeni”, klasyczny kryminał
w humorystycznym wydaniu czyli „Na noże” Riana Johnsona oraz propozycja dla całej rodziny „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Niedziele: Kobieta z kamerą czyli produkcje pokazujące wyraziste kobiety po obu stronach kamery – zobaczymy artystyczne arcydzieło „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy, „Proxima” Alice Winocour z Evą Green w roli wyjątkowej astronautki oraz superbohaterka „Wonder Woman” ze zjawiskową Gal Gadot w reżyserii Patty Jenkins. Tego dnia wyświetlamy filmy o wzmacnianiu pozycji kobiet i dziewczyn, reżyserowane przez kobiety, o kobietach i z kobietami w rolach głównych.

Pamiętajcie, aby zawsze zabrać ciepłą bluzę, zamówcie popcorn i rozsiądźcie się wygodnie – życzymy wspaniałych letnich seansów!

Autor(ka):