Poznaj Podhale i tradycję górali spod Tatr. Zawalcz o nagrody w konkursie fotograficznym

Zdobywając coraz to nowe górskie szczyty, zakochujesz się w Podhalu – z widokiem na Tatry po sam horyzont. Zwiedzając, jednocześnie okrywasz ten region z wielu stron. Począwszy od lokalnej kuchni – z wyśmienitymi oscypkiem i kwaśnicą na czele, po ludową tradycję pełną podhalańskiego muzykowania na skrzypcach. Może „pogodos” z juhasem o pogodzie, albo pospacerujesz w lasach i spotkasz głuszca. A może jesteś na Podhalu, by pojeździć na nartach lub na desce snowboardowej i zrelaksować się w wodach Term BUKOVINA? Jakikolwiek jest cel Twojej podróży, jest on doskonałą okazją do fotografowania.

Twoje zdjęcia z Podhala mogą się znaleźć na wystawie fotograficznej, w drukowanym albumie lub w wirtualnej galerii fotograficznej, a Ty masz szansę wygrać m.in. wysokiej klasy aparat fotograficzny. Do kreatywnej, twórczej zabawy zapraszają Cię organizatorzy konkursu – Resort BUKOVINA oraz Fundacja BUKOVINA z Bukowiny Tatrzańskiej, które tworzą i wspierają inicjatywy lokalne i popularyzują kulturę Podhala. Aby wygrać wspomniany aparat SONY Alpha a7 II, i inne atrakcyjne nagrody, należy przesłać 4 zdjęcia, w kategoriach: przyroda, tradycja zabawa lub sport.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.poznajpodhale.pl Zwycięskie fotografie wyłoni wyjątkowe jury, w składzie: podróżniczka Martyna Wojciechowska, fotograf Tomasz Tomaszewski, pisarz Grzegorz Kapla i fotograf Marcin Kin. Ambasadorzy konkursu wyróżnią 12 fotografii, które zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu i wystawie fotograficznej, a także wydrukowane w dedykowanym albumie Poznaj Podhale. Na stronie internetowej www.poznajpodhale.pl możesz obejrzeć wyróżnione przez jury zdjęcia, nadesłane w 1. edycji konkursu.

To na Podhalu Martyna Wojciechowska uczyła się jeździć na nartach, Marcin Kin fotografował zawody sportowe, Grzegorz Kapla uprawiał wspinaczkę, a Tomasz Tomaszewski stworzył fotograficzny cykl o góralach z Bukowiny Tatrzańskiej, który umieścił w albumie „To, co trwałe”. Podhale od wieków inspiruje do twórczości. Co Ciebie urzeknie w góralszczyźnie?

#poznajpodhale
www.poznajpodhale.pl

Autor(ka):