Teraz Czytasz
Ruszyły zapisy na Bieg po Oddech

Ruszyły zapisy na Bieg po Oddech

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem

Bieg po Oddech to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Każdy uczestnik biegu, wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydoządochód przeznaczony jest na wsparcie dla podopiecznych stowarzyszenia.

Zapisy ruszyły już online na stronie www.bieg.oddychaj.pl. Biegacze, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą 1 września stanąć na starcie Biegu w Zakopanem, a chcą wesprzeć inicjatywę na odległość, mogą to zrobić z dowolnego miejsca na świecie i swój wynik zarejestrować online. 1 kwietnia rozpoczęła się część wirtualna zawodów.

Już po raz 9 Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza do wzięcia udziału w „Biegu po Oddech”. Impreza gromadzi biegaczy i amatorów, a wśród nich osoby bezpośrednio dotknięte mukowiscydozą – chorych oraz ich najbliższych. W zeszłorocznej edycji – w biegach wirtualnym i stacjonarnym – wzięło udział 1377 osób. Każdy uczestnik wydarzenia, wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydozą, ciężką ogólnoustrojową chorobą o podłożu genetycznym – środki finansowe pozyskane podczas Biegu po Oddech są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną.

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Podobnie jak w poprzednich latach biegacze mogą wybrać formę udziału w wydarzeniu. Wirtualna formuła rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 30 września. W tym przypadku uczestnik sam decyduje gdzie i kiedy pobiegnie, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Stacjonarny bieg wystartuje z kolei 1 września 2024 o godzinie 10.00 w Zakopanem. Na uczestników czekają zaprojektowane specjalnie na bieg techniczne koszulki Attiq i wyjątkowe medale, a po biegu w Zakopanem poczęstunek, a także charytatywny piknik rodzinny, w nim zabawy i konkursy z nagrodami dla uczestników biegu i ich rodzin.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry