Sylwester Marzeń – utrudnienia w Zakopanem

„Sylwester marzeń z Dwójką” wraca do Zakopanego. Na Górnej Równi Krupowej ponownie odbędzie się wielka impreza masowa, a wszyscy mieszkańcy Zakopanego i turyści powinni się zapoznać z ważnymi informacjami organizacyjnymi. Można się spodziewać sporych utrudnień w ruchu przez cały weekend.

FAJERWERKI

  • W Zakopanem obowiązuje uchwała Rady Miasta w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta.
  • Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęcamy, by w trosce o bezpieczeństwo i zwierzęta znajdujące się na terenie miasta oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego nie używali petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych – huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym
  • PAmiętajmy o zapewnienie schronienia wszystkim zwierzętom dommowym oraz przydomowym – uważajmy podczas spacerów przez cały weekend.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Komunikacja miejska powinna funkcjonować zgodnie z rozkładem (na tyle na ile pozwolą utrudnienia na drogach), ale zmieniona zostanie trasa przejazdu:

  • w okresie od 30 grudnia 2021 r. od godz. 18:00 do 1 stycznia 2022 r. do godz. 12:00 autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki) i linii nr 14 (Olcza, Harenda) będą odjeżdżać jak dotychczas z Dworca Autobusowego w Zakopanem. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Rówień Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły). Pozostałe kursy po godz. 12:00 będą wykonywane z Dworca Autobusowego w Zakopanem wg standardowej trasy przejazdu.

RUCH SAMOCHODOWY

  • zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 18:00 w dniu 30 grudnia 2021r. do godz. 06:00 w dniu 1 stycznia 2022 r. 
  • utrudnienia mogą występować na następujących ulicach: Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2021 r. i 1 stycznia 2022 r. – możliwe czasowe utrudnienia w ruchu oraz ul. Kamieniec od godz. 10:00 w dniu 31 grudnia 2021 r. do godz. 12:00 w dniu 1 stycznia 2022 r. – czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego
  • mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
  • Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:

– ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja,
– ul. Staszica – w całości,
– Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki – w zatoce),
– Al. 3-go Maja – część dolna (parking autobusowy – w zatoce),
– ul. Witkiewicza – w całości,
– ul. Sienkiewicza – na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Nowotarskiej.

  • W miarę wolnych miejsc możliwe będzie korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:

– ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych),
– ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych),
– ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów),
– ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne),
– ul. Piłsudskiego(dla samochodów osobowych),
– ul. Grunwaldzka(dla samochodów osobowych),
– ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych),
– ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych),
– ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych),
– ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów),
– ul. Szkolna (parkingi prywatne dla samochodów osobowych),
– ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych),
– ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych),
– ul. Balzera (dla samochodów osobowych)

Autor(ka):