Tatrzański Park Edukacyjny

Tatrzański Park Edukacyjny powstał z miłości do rodzimej przyrody Tatr, ale nie tylko. Będąc miłośnikami zwierząt wszelakich poszerzamy nasze plany też o zwierzęta spoza obrębu naszych gór. Jednakże to co nasze, regionalne jest tym na co najbardziej stawiamy by przekazać Państwu wiedzę i możliwość poznania tego wszystkiego co dotyczy tatrzańskiej fauny i flory.

Nasz Park daje mnóstwo możliwości zarówno najmłodszym jak i dorosłym odwiedzającym. Podczas pobytu u nas można nie tylko wiele się dowiedzieć, ale również doświadczyć. Oferujemy:

  • zagrodę z owcami, kozami karpackimi, królikami i lisami (polarnym i srebrnym). Wspaniała atrakcja dla najmłodszych szczególnie, że mogą zwierzęta nakarmić i pogłaskać,
  • zagrodę z majestatycznie prezentującymi się jeleniami szlachetnymi,
  • możliwość obserwowania stada danieli zwyczajnych,
  • naszą perłą jest profesjonalny wybieg dla świstaków z siecią nor. Jest on jednocześnie centrum badawczym nad tym nadal słabo poznanym zwierzęciem dzięki systemowi kamer. Umożliwiamy obserwowanie i zapoznanie się z tymi trudnymi do spotkania zwierzętami,
  • rzeźby z drewna wykonane przez artystów z Polski, Czech i Słowacji
  • piękne pokazy z udziałem psów sportowych,
  • gry i zabawy edukacyjne.

Cały czas zmieniamy się w trosce o dobrostan naszych podopiecznych i dla Państwa by pobyt u nas był jak najbardziej niezapomnianym przeżyciem. Postaramy się także nieco uchylić drzwi i wiedzy właścicielom psów, o czym wkrótce. Dlatego zapraszamy do śledzenia naszej strony na fb, na której pojawiać się będą najświeższe informacje co do naszych przemian, atrakcji, ale też publikować będziemy dobre fotografie i ciekawostki na temat zwierząt.

Gdzie?
Zakopane, obok Wielkiej Krokwi

Godziny otwarcia:
Maj-czerwiec i wrzesień 10:00 do 16:00
Lipiec-sierpień 10:00 do 18:00

Kontakt:
tel. +48 797 378 887, Facebook: @TatrzanskiParkEdukacyjny
Aktualne godziny i informacje dodatkowe: www.tpe.edu.pl

Autor(ka):