Teatr Witkacy wraca po pandemii

Wracamy po pandemii!

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem po długiej, wymuszonej pandemią przerwie serdecznie zaprasza na swoje spektakle od 8. lipca – przez cały okres wakacji będziemy prezentować spektakle wg nowego regulaminu związanego z epidemią COVID-19.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zarówno Widzów jak i Pracowników prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed wizytą w Teatrze oraz o przestrzeganie wprowadzonych zasad. Stęskniliśmy się za Państwem, mamy nadzieję, że Wy za nami także. Bieżący repertuar, regulamin i aktualności dostępne są na naszej stronie www.witkacy.pl


„Rzeźnia” wg Sławomira Mrożka

Jednym z prezentowanych w wakacyjnym repertuarze spektakli jest „Rzeźnia” wg Sławomira Mrożka. To kolejna realizacja Twórcy zakopiańskiego Teatru – Andrzeja Dziuka. Realizując dzieło wybitnego polskiego klasyka literatury wraca on do tematu artysty wobec współczesnej wizji świata pełnego fałszu, zakłamania i cierpienia. Bohaterem jest skrzypek, mężczyzna, który nie potrafi dojrzeć w pełni, by wyzwolić się od dyktatu zaborczej matki, być niezależnym, pełnym – artystą totalnym. Jest cały czas w rozkroku między pierwotnymi emocjami a tymi, wynikającymi z doświadczenia sztuki. „Rzeźnia” dotyka spraw mających dla artysty znaczenie decydujące, a mianowicie miejsca sztuki w świecie współczesnym, dotyka zjawiska, jakim jest degradacja kultury, która nasila się wraz z rozwojem cywilizacyjnym.