Wernisaż wystawy „Młode Zakopane”

Jesteś ciekaw kim są młodzi artyści współcześnie tworzący w Zakopanem? Jaka jest ich twórczość i jakie techniki najchętniej wybierają? Jakie tematy poruszają czy jest wśród nich miejsce dla Tatr – ich kultury, folkloru i przyrody? Jeśli tak, to koniecznie przyjdź na wernisaż pierwszej edycji projektu „Młode Zakopane” organizowanego przez Zakopiańskie Centrum Kultury już w piątek, 31 maja 2024 roku o godzinie 17:00 w Stacji Kultura Zakopane.

Wystawa „Młode Zakopane” to podsumowanie projektu wystawienniczego, do którego zaproszeni zostali młodzi artyści tworzący współcześnie pod Tatrami. Niezależnie czy malują, rzeźbią, fotografują czy tworzą instalacje artystyczne mogli przesłać swoje prace na konkurs zainicjowany przez Zakopiańskie Centrum Kultury. Jego celem jest bowiem zidentyfikowanie najzdolniejszych młodych twórców i wsparcie ich na artystycznej drodze poprzez spotkania z krytykami sztuki, szkolenia z promocji sztuki czy budowanie społeczności zakopiańskich artystów. 

Wystawa „Młode Zakopane” prezentowana będzie do 30 września 2024 roku w Galerii Stacja Kultura Zakopane przy ulicy Chramcówki 35 otwartej w godzinach 10-16.