World of Skijumping

W Zakopanem powstało nowe miejsce, którego pominąć nie może żaden miłośnik sportu, szczególnie skoków narciarskich. World of Skijumping, czyli „Świat skoków narciarskich” pozwoli swoim gościom zanurzyć się w świecie podniebnych lotów i poczuć jak nasi olimpijscy mistrzowie.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Narodowe Centrum Skoków Narciarskich i Sportów Zimowych na czele z Jakubem Kotem, utalentowanym zawodnikiem i wielokrotnym medalistą:

„Jako były skoczek narciarski, a obecnie trener i prezes Fundacji Centrum Skoków Narciarskich i Sportów Zimowych zapraszam wszystkich do World of Skijumping. To jedyna taka atrakcja na Podhalu dedykowana skokom narciarskim. Dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii zdobędziesz jedyne w swoim rodzaju zdjęcie z belki startowej czy też z podium zawodów Pucharu Świata. W mini muzeum zobaczysz sprzęt skoczka narciarskiego – zarówno ten obecny jak i starodawny, trofea, pamiątki oraz dużo rekwizytów związanych z tym sportem, w tym plastrony startowe z autografami najlepszych skoczków ostatnich lat.” – mówi o miejscu Jakub Kot.

Misją World of Skijumping jest nie tylko przybliżenie zwiedzającym świata skoków narciarskich i popularyzacja tego pięknego sportu. To także wsparcie młodych talentów, na których dofinansowanie jest przeznaczana część z uzyskanych dochodów.

Do World of Skijumping można wskoczyć od 10 lipca.

World of Skijumping
Zakopane, róg ul. Czecha i Piłsudskiego (obok Wielkiej Krokwi)
www.swiatskokow.pl

Autor(ka):