Teraz Czytasz
Wystawa „Tomik poezji mały”
16 - 28 sierpnia 2023

Wystawa „Tomik poezji mały”

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko

Od 16 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko będzie można oglądać wystawę „Tomik poezji mały”, której autorem jest Krzysztof Strzoda, a kuratorem Łukasz Cyrus. Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem odbędzie się 24 sierpnia w sali wystawowej GOKR Kościelisko (ul. Nędzy-Kubińca 136).

Autor wykorzystując czarno-białe fotografie pejzażu górskiego nawiązuje do symbolicznych znaczeń związanych z wodą i drogą oraz do emocji, które towarzyszyły ich powstawaniu i emocji wyzwalających się we wrażliwych odbiorcach. Prace powstały w Tatrach Polskich w latach 2015-2017.

Krzysztof Strzoda – artysta fotograf, twórca audiowizualny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i „Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej”, Stypendysta Marszałka Województwa Ślaskiego w dziedzinie kultury, beneficjent programu “Lokata w Kulturę” (Katowice Miasto Ogrodów), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzie sztuk wizualnych.

Łukasz Cyrus – członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Nauczyciel języka angielskiego w chorzowskim Liceum Ogólnokształcącym, wspinacz, miłośnik muzyki, fotografii i filozofii. Twórca autorskich koncepcji „Fotografii odklejonej” oraz „NADFOTOGRAFII”.

Zobacz Też

Wystawa została objęta patronatem Związku Polskich Artystów i Fotografików Oddział Krakowski i Oddział Śląski.

Fot. Facebook/Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry