Najlepsze restauracje w Polsce nagrodzone na Gali Restaurant Week 2018

25 maja w Warszawie odbyła się doroczna Wielka Gala wręczenia nagród festiwalu najlepszych restauracji. Nagrodzonych zostało kilkadziesiąt restauracji, które goście uznali za najlepsze w Polsce. Uczestnicy Gali z całej Polski zabrani zostali w niezwykłą podróż kulinarną Andrzeja Polana oraz wysłuchali koncertu Reni Jusis. Galę poprowadzili Lara Gessler i Paweł Światczyński.

Najlepsze restauracje w Polsce nagrodzone na Gali Restaurant Week 2018

Nagrody Plebiscyt Gości Restaurant Week Polska to jedyne takie i być może najważniejsze nagrody restauracyjne w kraju. O zwycięstwie najlepszych restauracji decydują bowiem nie sami eksperci, ale dziesiątki tysięcy festiwalowych gości (w ostatniej edycji było ich rekordowe 85 tysięcy!). Goście oceniają odwiedzane restauracje za przystawkę, danie główne, deser oraz obsługę i atmosferę. Konkursowy algorytm zlicza wszystkie głosy i waży je przez liczbę gości. Jest to więc najbardziej obiektywna platforma oceny restauracji w naszym kraju.

To niezwykłe, jak wielu gości Festiwalu ocenia restauracje na najwyższą ocenę – podkreśliła ze sceny Lara GesslerJako restauratorzy jesteśmy przecież przyzwyczajeni głównie do ocen średnich i krytycznych. Współprowadzący Gali Paweł Światczyński kładł mocny nacisk na samą mechanikę przejrzystego wyboru zwycięskich restauracji. Jak mówił: – Zadowoleni festiwalowi goście stają się często stałymi gośćmi zwycięskich restauracji.

W naszym, podhalańskim regionie zwyciężyli:

Najlepsza przystawka: Casa Mia (Zakopane)
Najlepsze danie główne: BUBUJA (Zakopane)
Najlepszy deser: Góralska Tradycja (Zakopane)
Najlepsza obsługa: Casa Mia (Zakopane)
Najlepsza atmosfera: BUBUJA (Zakopane)    

I miejsce: Casa Mia (Zakopane)
II miejsce: BUBUJA (Zakopane)
III miejsce: Góralska Tradycja (Zakopane)    

Najpopularniejsza restauracja: Schronisko Smaków Magda Gessler (Bukowina Tatrzańska)