Teraz Czytasz
Spektakl „Diabli kumoter” 
09 maja 2024

Spektakl „Diabli kumoter” 

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem

Historia zwaśnionych góralskich rodów z miłością w tle na wesoło? Dokładnie tak! Poznajcie przewrotną historię konfliktu sąsiedzkiego pomiędzy bogatym gazdą – Wawrzkiem, a jego biednym sąsiadem – Pietrem, w którym niemałą rolę odegrają pieniądze, miłość i … diabeł. 

Już 9 maja (czwartek) Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na godzinę 19:30 do sali widowiskowej Budynku Wielofunkcyjnego w Dzianiszu na najnowszy spektakl Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej zatytułowany „Diabli kumoter”. Spektakl będący adaptacja scenariusza Juliana Reimschüssela pt. „Diabeł na Podhalu” został wyreżyserowany przez kierownika zespołu – Mateusza Bułę. 

„Diabli kumoter” w pełen humoru sposób opowiada o konflikcie sąsiedzkim pomiędzy bogatym gazdą – Wawrzkiem, a jego biednym sąsiadem – Pietrem. Wawrzyk – spoglądający nieprzychylnym okiem na rodzinę Pietra oraz innych uboższych mieszkańców wsi, pragnie bogato pożenić swoje dzieci – Jadwisię, Rozalkę i Jyndrzka, które jednak stanowczo sprzeciwiają się woli ojca i w wyborze partnera na całe życie chcą kierować się głosem serca. Dzięki uknutemu w szczegółach podstępnemu fortelowi dzieci dopną jednak swego i będą mogli poślubić ukochane przez siebie osoby. Do drodze jednak będzie dużo skrajnych emocji – od śmiechu po łzy, jak również tradycyjnej muzyki, tańca oraz śpiewu podhalańskiego.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry